Дотик до теплої поверхні м'якої іграшки викликає у крихітки нові почуття, формує позитивний емоційний відгук на приємні тактильні відчуття. Не так важливо, якого кольору, форми і фактури іграшка. Головне - як ви спілкуєтеся з дитиною за допомогою цієї іграшки.

Розглянемо конкретні приклади способів гри м'якими іграшками з дітьми від 1 до 6 місяців.

1 місяць. У цьому віці дитина вміє не тільки спати, їсти та висловлювати незадоволення криком. Покажіть їй яскраву м'яку іграшку - дитина зафіксує на ній погляд. Візьміть кілька іграшок різної фактури і проведіть ними по ніжці, ручці, щічках, п'ятах малюка. Він завмирає, прислухаючись до нових відчуттів. Обов'язково повісьте іграшку з виразними рисами обличчя над ліжечком - дитині сподобається стежити за нею оченятами.

2-місячний карапуз здатний не тільки фіксувати погляд на певних предметах, але й спостерігати за їх рухом. Покажіть маляті, де в іграшки носик, очки, ротик - дитина спостерігає за вашими жестами, уважно розглядає. Не поспішаючи, так щоб дитячі оченята встигали, переміщайте іграшку вгору-вниз, в різні боки. У цьому віці малюк торкається іграшки, хапає її за ворс. Так розвивається дотик і тактильна чутливість.

В 3 місяці дитина вже самостійно тягнеться до іграшки. Для розвитку координації рухів підійде наступна вправа. Розставте іграшки на дивані і піднесіть карапуза до них. Показуючи на кожну іграшку, назвіть їх, спонукайте крихітку тягнутися до них, зловити їх ручками або зіштовхнути.

В 4 місяці малюк вчиться схоплювати предмети пальчиками, тягне їх до рота. Так розвивається сприйняття, вміння асоціювати отримувані відчуття з їх джерелом, поліпшується дрібна моторика. Вдосконалюйте ці вміння за допомогою м'яких іграшок з різних тканин (плюш, велюр, трикотаж, але не довгий ворс!) і з різними наповнювачами (силіконові гранули, вата, поролон). Дайте малюку кожну іграшку по черзі - хай він доторкнеться до неї і навіть спробує на смак. Від дотику з різними матеріалами дитина отримує різні відчуття, порівнює їх.

До 5 місяців в крихітки напевно з'явиться улюблена іграшка. У цьому віці багато дітей прив'язуються до своїх плюшевих друзів і проносять цю любов до початкової школи. Для цього періоду підійде таке розвиваюче заняття. Покладіть улюблені іграшки дитини поза зоною досяжності. Таким чином, ви підштовхуєте карапуза до самостійних дій, сприяєте поліпшенню навичок повзання.

Для розвитку мислення корисна така гра. Іграшка «забігає» за аркуш картону і «вибігає» з іншого боку. Зробіть так кілька разів і побачите, як дитина чекає появи іграшки і радіє, коли вона нарешті показується. Завдяки цій грі, малюк усвідомлює важливе правило - предмет не припиняє існувати, навіть зникнувши з поля зору.

6 місяців - оптимальний вік для розвитку наочно-дієвого мислення. Розіграйте з дитиною казку «Теремок». Для цього покладіть кілька м'яких іграшок в коробку і зі словами: «Тук-тук! Хто в теремку живе?», - діставайте по черзі звірят, називайте їх. Малюк зацікавиться й захоче сам заселити коробку.

Використовуючи м'які іграшки, ви можете зіграти ще безліч казок. Імпровізуйте: нехай звірята співають пісеньки і розповідають віршики, нехай конячки скачуть, бички ходять-тиняються, кошенята нявкають, а собачки гавкають. Така інсценізація дуже корисна для малюка: він вчиться пов'язувати зорові і слухові образи, концентрувати увагу.

Компанія «Золушка» щиро бажає вам та вашим діткам успіхів у розвитку, а наші м'які іграшки обов'язково у цьому допоможуть. Ознайомитися з асортиментом продукції можна тут http://zolushka.com.ua