Плюшеві ведмедики, кошлаті собачки, забавні зайчики та інші м'які приятелі - навряд чи якась дитина проводить своє дитинство без м'якої іграшки.
Багато хто з нас, навіть подорослішавши, пам'ятають затертих ведмедиків і собачок, адже це символ прихильності, ніжності і теплоти, які нас оточували в дитячі роки.

Нерозлучні друзі

Затертий до дір плюшевий ведмедик, з яким дитина не розлучається навіть під час сну - картина, яка зустрічається майже у всіх сім'ях. Так, усім відомо, що діти яскравіше і сильніше дорослих переживають свої емоції і, тому сильніше потребують заспокоєння. Ось і шукає дитина ніжності і підтримки у своєї улюбленої м'якої іграшки, яка завжди поруч і не скаже: «Почекай, мені ніколи».

З іншого боку, всім нам відомо, наскільки лікувальною може виявитися «м'якість» іграшки. З її допомогою можна лікувати дитячі страхи, прищепити дитині поняття про дружбу і участь. Багато важливих життєвих понять дитина засвоює в грі, і добре, коли в цьому йому допомагає дорослий.

Яку вибрати?

Не потрібно забувати, що м'яка іграшка повинна бути не просто забавною, милою і приємною на вигляд: вона, як не дивно, повинна в першу чергу бути предметом гри. Справа в тому, що гігантські слони і тигри добре виглядають на магазинних полицях, проте дитині важко буде носити такого велетня. А ось з іграшкою середніх розмірів можна робити що завгодно, її простіше носити, обіймати, садити на стільчик і грати з нею.

Досить дивно виглядають ті іграшки, які дають дитині спотворене уявлення про реальність. Крилаті слоники виглядають кумедно, але в природі їх немає. Не треба забувати про те, що з допомогою мякої іграшки дитина отримує уявлення про навколишній світ. Так що якщо, це слон, то ніяких крил, а хобот і великі вуха - обов'язково.

Але технічний прогрес пішов ще далі літаючих слоників і пропонує дітям
іграшки, котрі говорять. Причому говорити може хто завгодно. І добре, якщо плюшева собака гавкає, а кішка нявкає ... Варто врахувати той факт, що дитина за допомогою іграшки сама вчиться говорити, тренує навички спілкування, придумує будь-які ситуації, де говорить і за себе, і за іграшку. У випадку з промовистими звірами подібні взаємодії дуже обмежені. 


Велике значення має і сам матеріал, з якого виготовлена м'яка іграшка. Самі діти найчастіше віддають перевагу саме м'яким і пухнастим іграшковим звірятам, так як саме матеріал такої фактури більш приємний на дотик і викликає позитивні емоції, радість і доброзичливість.

Іншим важливим пунктом при виборі м'якої іграшки має стати вираження його м'якого «обличчя». Для дитини краще придбати іграшку з правильними пропорціями і приємним  "лицем", які також будуть викликати позитивні емоції, тоді як, наприклад, іграшка з неприродно близько поставленими очима може мати досить недоброзичливий вигляд і орієнтувати дитину на злість.

Про що варто пам'ятати

Зараз на ринку дитячих іграшок багато нелегально ввезеної продукції, зробленої найчастіше зі шкідливих матеріалів. Контакти з такими шкідливими предметами можуть обернутися неприємними наслідками для здоров'я дитини. Тому постарайтеся купувати іграшки у великих і серйозних магазинах.

Вибравши іграшку, обов'язково перевірте наявність на ній етикетки, на якій повинна перебувати інформація про країну-виробника товару, а також сертифікат, де зазначено, що іграшка зроблена з екологічно чистого матеріалу, не викликає алергічних реакцій.

Від іграшки не повинен виходить різкий хімічний запах, джерелом якого найчастіше стає  неякісна фарба, кадмій і свинець, що можуть фходити до складу. Основні її деталі повинні бути міцно зафіксовані, а шви - не вилазити назовні і бути міцними.

Вибираючи м'яку іграшку для найменших, пам'ятайте, що вона повинна бути округлою, без гострих кутів і знімних дрібних деталей.

Віддавайте перевагу іграшкам відомих фірм-виробників, які вже зарекомендували себе, як надійну торгову марку.


Кілька порад з догляду за м'якою іграшкою

Якісна м'яка іграшка, зроблена з міцних матеріалів, досить легко і без наслідків піддається чищенню. Перш ніж приступати до прання іграшки, варто уважно ознайомитися з порадами по догляду за нею, які розташовані найчастіше на етикетці.

Чистити м'якого друга малюка радять 1-2 рази на тиждень. Справа в тому, що в іграшковій шерсті може оселитися пиловий кліщ і спровокувати у дитини алергічну реакцію. Щоб позбутися від цих паразитів, періть іграшку в пральній машині з використанням м'якого мила або порошку.

На локальні забруднення можна нанести за допомогою щітки мильну піну, а потім протерти м'якою губкою і висушити.

Т.В. Акімова

Джерело: http://detochka.ru